תפריט נגישות

אדם אילייב ז''ל

בן זויה וארתור
נולד בכ"ד באב תשס"א, 13/8/2001
התגורר באשדוד
חלל פעולת איבה
בכ"ב בתשרי תשפ"ד, 7/10/2023
מקום אירוע: רעים, שדות הקיבוץ - פסטיבל "נובה"
הובא למנוחת עולמים באשדוד
חלקה: ש-6, שורה: 2
הותיר: הורים ואח
אדם מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 82

קורות חיים

אדם, בנם של זויה וארתור, נולד ביום כ"ד באב תשס"א (13.08.2001) באשקלון. אח לדני.

אדם היה הבן בכור במשפחה וגם הנכד הבכור. ילד נבון שהיה אהוב ועטוף תמיד בבני משפחתו. היה לו קשר חם וקרוב עם אחיו הצעיר, דני.

אימו זויה סיפרה שהיה ילד מקסים וחייכן, עמוד התווך של המשפחה, ש"האיר כל חדר באמצעות החיוך וגומות החן המיוחדות שלו, מלאך אמיתי על האדמה."

למד בתיכון "מקיף ח'" באשדוד ושם הכיר חברים רבים. חבריו סיפרו שהיה נדיב ומצחיק ובעל לב זהב, נער שאהב מאוד ספורט ואומנויות לחימה. בנערותו השתתף בחוג קראטה מספר שנים.

אדם התגייס לצבא ושירת שירות מלא. לאחר שהשתחרר מהשירות, החל לעבוד ולחסוך כסף כדי להגשים את תוכניותיו לטייל בעולם.

הוא אהב מאוד מוזיקה מכל הסגנונות ובנה פלייליסט לכל אירוע, ובכך הפך לדיג'יי הלא רשמי של המשפחה והחברים.

בגיל 20 הכיר את שני אמין, גם היא תושבת אשדוד, והם הפכו במהרה לזוג שהתפתחה ביניהם אהבה גדולה. חברים סיפרו כי על אף גילו הצעיר, כבר חלם על משפחה וילדים. בני הזוג נהנו לצאת לבלות יחד, לצאת לחופשות, לאכול במסעדות טובות ובעיקר אהבו לצאת למסיבות.

ביום שישי, ערב שמחת תורה, כ"א בתשרי, 6 באוקטובר 2023, נסעו אדם ושני לפסטיבל המוזיקה "נובה" שבסמוך לקיבוץ רעים. כשהגיעו לשם הם רקדו ונהנו עם כ-3,000 חוגגים.

למוחרת, בשעה שש וחצי בבוקר, פתח ארגון הטרור חמאס במתקפת פתע על ישראל. בחסות ירי מסיבי של טילים ורקטות מרצועת עזה לאזורים נרחבים בארץ חדרו אלפי מחבלים מגדר הגבול שנפרצה, מהים ומהאוויר והחלו במתקפה רצחנית על יישובי עוטף עזה – קיבוצים ומושבים ועל הערים הסמוכות שדרות, אופקים ונתיבות; על מבלי מסיבות טבע סמוך לקיבוצים רעים ונירים; על בסיסי צה"ל ועל העוברים בדרכים באזור. המחבלים רצחו כשמונה-מאות אזרחים ואזרחיות בני כל הגילים בבתיהם, במכוניותיהם ובעת שבילו במסיבות אחרי שביצעו בהם פשעים כבדים לרבות אונס והתעללות; חטפו לרצועת עזה מאות ישראלים – חיילים ואזרחים וכן עובדים זרים מהקיבוצים; החריבו, בזזו והעלו באש בתים ורכוש. למעלה משלוש-מאות חיילים, שוטרים וחברי כיתות הכוננות המקומיות נפלו בקרב.

בבוקר זה החלה מלחמה.

במהלך מטח הטילים המוזיקה נפסקה וזמן קצר לאחר מכן החל ירי על המשתתפים. אדם ושני החליטו לצאת מייד מהמקום עם רכבם כדי להגיע הביתה לאשדוד. כשהצליחה זויה להשיג אותו בטלפון, אמר לה שהם בדרך. כעבור כמה דקות כשהתקשרה אליו שוב, שני ענתה במקומו ודיווחה על חיילים שמתקרבים אליהם ואז אדם נורה. בדיעבד התברר כי היו אלה מחבלים. מאז אותה שיחה נותק עימם הקשר. אדם ושני הוגדרו כנעדרים, ולאחר שלושה ימים של חרדה ואימה, הגיעה הבשורה הקשה שאדם נרצח. מאוחר יותר נודע שגם שני נרצחה.

המחבלים רצחו באותו בוקר למעלה מ-380 מבאי המסיבה.

אדם אילייב נרצח על ידי מחבלים בפסטיבל "נובה" באזור רעים בכ"ב בתשרי תשפ"ד (07.10.2023), והוא בן עשרים ושתיים. הוא הובא למנוחות בבית העלמין באשדוד. הותיר אחריו הורים ואח.

על מצבתו נחרטו המילים: "השארת חלל שאף אחד לא ימלא, אדם כמוך יש רק אחד. זכרך גדול וחזק יהיה לעולמים."

ספדה לו אימו זויה: "אדם חי לפי המנטרה - לחיות את החיים במלואם דרך צחוק וחיוביות. אדם השאיר אחריו אותנו, הוריו, ארתור וזויה, אחיו הקטן דני, ומשפחה גדולה שבורת לב עם אלפי זיכרונות. האנרגיה, האדיבות, החיוביות והצחוק המדבק של אדם לנצח בליבנו. מתגעגעים בכל יום אהוב שלנו. השיר הסתיים אבל המנגינה נמשכת".

במנהל לשירותים חברתיים בעיריית אשדוד הקימו פרויקט להנצחת הנופלים והנרצחים בני העיר. הפרויקט נקרא: "טעם של געגוע", ובו חלקו עם הקהל הרחב מתכונים ומאכלים של מנות אהובות. באתר פורסם המתכון למנה האהובה על אדם – פסטה רוזה.

מועדון "מכבי שינדוקאן טייגר" לקראטה ולאומנויות לחימה בגן יבנה הכריז על תחרות קראטה לזכר אדם, שמועדה נקבע לחודש אפריל 2024.

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי