תפריט נגישות

דבר מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי

מאיר שפיגלר, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי

משפחת השכול היקרה

מראשית דרכה של המדינה, נועדנו כבני חורין לשמור על ביטחונה ועצמאותה אל מול הסובבים אותנו, שמעולם לא השלימו עם דבר קיומנו. המשימה השתרעה לאורכה ורוחבה של המדינה כאשר חיילי צה"ל עמדו על המשמר בחזית, ואזרחי המדינה בכל השטח הנותר. 

בעשורים האחרונים, ביתר שאת, המציאות כפתה על כל אזרח לשאת בנטל המאפשר לנהל חיים נורמליים ושגרתיים בתחום המדינה. המחבלים השקיעו אמצעים אדירים ומאמצים בלתי נדלים בכדי לפגוע ללא הבחנה בגברים, נשים וטף במטרה לפגוע בביטחון המדינה ולערער את יסודות קיומה.

בפועל אזרחי המדינה לא נרתעו מאימת המפגעים, אלא הפגינו בשמירה על שיגרת יומם עוצמה וגבורה כאחד, שלצערנו הרב גבתה מחיר דמים אדיר ממדים. בהתנהלותם ותפקודם אזרחי המדינה קיבעו במסמרות את חוסנה הלאומי של המדינה.

במערכה זו קיפחו את חייהם מיטב בני עמנו, סבים, סבתות, הורים, ילדים ופעוטות, שתפקדו כלוחמים לכל דבר ועניין. עובדי המוסד לביטוח לאומי משתתפים באבלן של המשפחות, מזדהים עם יגונן, עומדים לימינן ומבכים את אובדנן. 

בכוחן של מילים אין כדי לרפא את הכאב, כי אם להעלות על נס את חלקם של הנופלים בהיסטוריה הלאומית השזורה בימי עצמאותה של מדינת ישראל. לעולם לא נשכח ותמיד נזכור את חללי פעולות האיבה, כל אחד עולם ומלואו, שנגדע בטרם עת.

בספר ירמיהו נכתב: "כי מדי דברי בו זכור אזכרנו עוד" (ירמיהו לא', יט'). עובדי המוסד לביטוח לאומי ימשיכו ביראת קודש לעמוד לצד המשפחות השכולות, ללוות אותן במהלך חייהן ולסייע להן להמשיך הלאה בעולם ממנו נלקח מהן היקר מכל.

מי ייתן ולא יתווסף ולו חלל אחד למשפחת השכול של פעולות האיבה.

יהי זכר החללים ברוך לעדי עד.

מאיר שפיגלר
המנהל הכללי של המוסד לביטוח לאומי


בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי