תפריט נגישות

דבר מנכ"ל הביטוח הלאומי

*
ירונה שלום, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי

משפחות יקרות

הטרור כנגד אזרחי הארץ מלווה את היישוב היהודי מראשית הציונות ועד ימינו. אלפי נשים, גברים וילדים שילמו בחייהם רק בשל היותם אזרחי המדינה.

אתר "לעד" הוקם על ידי הביטוח הלאומי מתוך מחויבותנו להנציח את זכרם של אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל אשר נהרגו בפעולות איבה וטרור.

זאת אחת הפעולות שנוקט הביטוח הלאומי לשם הנצחת זכרם של חללי הטרור, אשר שילמו בגופם את המחיר היקר ביותר להבטחת קיומה של מדינת ישראל. מחויבותנו להנצחת זכרם באה לידי ביטוי בתחומים נוספים, דוגמת ספר "יזכור", אתר ההנצחה בהר הרצל והנחת נר ודגל על מצבותיהם של החללים בערב יום הזיכרון.

בשנת 2022 אושרה בכנסת ישראל הקמת "היכל הנצחה לאומי" לחללי פעולות האיבה. היכל ההנצחה יוקם בהר הרצל בירושלים ויהווה בית פתוח למשפחות, לציבור הרחב, לקבוצות, לתנועות נוער ולחיילים, שבו יוכלו ללמוד מקרוב ובאופן חווייתי ומכובד את סיפור תקומתה של מדינת ישראל והחברה הישראלית.

אנו מאמינים כי בדרך זו יקיריכם ימשיכו לחיות לא רק בלבבותיכם אלא בלבבות ובזיכרון הקולקטיבי של כולנו, או כפי שהיטיב לבטא זאת הנביא ירמיהו: "כי מדי דברי בו זכור אזכרנו עוד" (ירמיהו ל"א, י"ט).

אנו בביטוח הלאומי מודעים היטב לתפקיד המוטל עלינו בכל הנוגע לטיפול בנפגעי איבה ובמשפחות חללי פעולות איבה. אנו רואים בתפקידנו זה שליחות, ששומה עלינו לבצעה בצורה הטובה ביותר ולסייע ככל הניתן למשפחות החללים ולנפגעים.

בשמי ובשם כלל עובדי הביטוח הלאומי אבקש לחבק כל אחת ואחד מכם. הלוואי ולא תדעו עוד צער.


בברכה,
ירונה שלום
מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי


בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי