תפריט נגישות

רועי אביסף ז''ל

בן רחל וראובן
נולד בי' בטבת תשל"ז, 31/12/1976
התגורר בכפר סבא
חלל פעולת איבה
בכ"ג בתשרי תשס"ה, 7/10/2004
מקום אירוע: מצרים - סיני, ראס א-שטן
הובא למנוחת עולמים בכפר סבא - נורדאו
חלקה: 25, שורה: 13
הותיר: הורים, אחות ואח
רועי מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 61

קורות חיים

רועי, בן רחל וראובן, נולד בישראל בי' בטבת תשל"ז (31.12.1976), ילד שני להוריו, אח לבשמת ולעמרי.

רועי נולד וגדל בכפר סבא. החל את לימודיו בבית ספר יסודי בעיר, המשיך שנתיים בירושלים, לשם עברה המשפחה, ושב לבית ספר "השרון" בכפר סבא. אחר כך למד שנתיים בסינגפור, לשם נסעה המשפחה בשליחות משרד הביטחון, וסיים את לימודיו התיכוניים ב"כצנלסון" בכפר סבא, עם בגרות מורחבת בספרות ובביולוגיה.

רועי היה תלמיד בולט, נעים הליכות וחייכן. בן למשפחה שורשית וערכית היה, ובורך בחוש צדק מפותח ובמודעות חברתית יוצאת דופן. מגיל צעיר התנדב לעסוק בהדרכת נוער שוליים. כאביו, שהיה יו"ר מחלקת הנוער של הפועל כפר סבא, אהב מאוד כדורגל. רועי שיחק בקבוצת הנוער של הפועל כפר סבא ובהמשך אף היה מאמן כדורגל של קבוצות ילדים.

לאחר לימודיו התגייס רועי לצה"ל, לקורס חובלים. אחרי כמה חודשים עבר לסיירת הנח"ל ורוב שירותו עבר עליו בלבנון, כחייל ובהמשך כקצין. השתתף בהרבה מאוד פעולות ומארבים, וסיים את שירותו הצבאי כסגן מפקד פלוגה, בדרגת סגן, בגדוד גרניט של חטיבת הנח"ל.

רועי אהב מאוד לטייל, ועם תום שירותו הצבאי יצא לנדוד בעולם: כתשעה חודשים טייל בדרום אמריקה, ואחר כך בילה כארבעה חודשים באתיופיה, בקניה ובאוגנדה. בשובו מאפריקה החליט ללמוד, לא לפני שיצא לשליחות בהונגריה מטעם הג'וינט. מהשליחות הזו, בה הדריך נוער יהודי מתבולל מכל רחבי אירופה במשך חודשיים, חזר לארץ עם מלווינה, חברתו מאז.

עם שובו מהונגריה החל רועי בלימודי משפטים ומינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה. במקביל ללימודיו עסק בהדרכת נוער עולה בפנימיית "אונים" בכפר סבא, וכן בהדרכת נוער שוליים במסגרת פרויקט "אלון" לקידום נוער. הוא נרצח על סף סיום לימודיו, לאחר שכבר החל סטאז' במשרד עורכי דין.

גם בתקופת לימודיו הירבה רועי לטייל בארץ ובחו"ל, ומדי פעם נסע לנופש בסיני.

ביום חמישי מוצאי שמחת תורה, כ"ג בתשרי תשס"ה (07.10.2004), סמוך לשעה 22:00, פוצץ מחבל-מתאבד מכונית תופת במלון המצרי "הילטון טאבה" בצפון סיני. בפיגוע נרצחו 31 אנשים, בהם תשעה ישראלים.

באותו זמן פוצץ מחבל מכונית תופת בראס א-שטן שבמזרח סיני, כ-50 קילומטרים מדרום לגבול ישראל. שלושה נופשים ישראלים נרצחו במקום, בהם רועי.

חברתו מלווינה, שלא נפגעה, היא שהודיעה למשפחה על האסון.

רועי היה בן 27 במותו. הותיר הורים, אחות ואח. הובא למנוחות בבית העלמין בכפר סבא. על קברו נכתב: "אוהב אדם וטבע", מה שכה אפיין את דמותו.

"היית הישראלי היפה", ספד לרועי אביו, "תמיד מוביל, תמיד חבר אמיתי. אהבת אנשים, עזרת לחלשים, התנדבת, לכולם דאגת, רק לא לעצמך...

אנחנו משפחה חזקה, בן אהוב ויקר, ונשתדל לא לאכזב אותך. אנחנו מבטיחים לך לא להישבר, ילד מלאך שלנו".

בפנימיית הנוער "עלומים" בכפר סבא, בה היה רועי מדריך, הוחלט להנציח את זכרו ע"י קיום טיול שנתי. תכנון הטיול וההדרכה לקראתו יתמקדו בקווים המשיקים לדמותו ולאישיותו של רועי.

משפחת אביסף ובית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה, שם למד רועי, הקימו קרן מלגות לסטודנטים מצטיינים בתחום התרומה לחברה ולקהילה, פעילות שאפיינה וייחדה את רועי. המלגות תחולקנה מדי שנה, סמוך ליום ההולדת של רועי, לפי החלטת ועדה משותפת לכל מקימי הקרן.

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי