תפריט נגישות

דביר אנטר ז''ל

בן אורה ורחמים
נולד בי' באדר תשמ"ח, 28/2/1988
התגורר באריאל
חלל פעולת איבה
בכ"ג בכסלו תשס"ג, 28/11/2002
מקום אירוע: קניה - מלון פרדייז, מומבסה
הובא למנוחת עולמים בתל אביב - ירקון
אזור: 3, גוש: 12, שורה: 28
הותיר: הורים ואחות
דביר מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 62

קורות חיים

דביר, בן רחמים ואורה, נולד באריאל בי' באדר תשמ"ח (28.02.1988). בן בכור להוריו, אח לנוי ולאדוה. דביר גדל והתחנך באריאל, היה תלמיד כיתה ח' בחטיבת הביניים "היובל".

דביר נודע בתור תלמיד מצטיין, טיפוס ביישן משהו ושקט שהכול אהבו, מורים ותלמידים כאחד. הוא היה קרוב ביותר לאחיו ולאחותו. אחיו נוי היה חברו הטוב ביותר, ויחד השניים נהגו לשחק במחשב, להתאמן באמנות הלחימה הברזילאית קפוארה, לטייל באופניים באזור מגוריהם ועוד. בעיקר אהבו השניים לשמור יחד על אחותם הקטנה, להצחיק ולשעשע אותה.

כשבוע לפני מותו חגג דביר עם משפחתו את יום הולדתו ה– 12 של נוי, אחיו האהוב, והשמחה בבית הייתה גדולה.

ביום חמישי כ"ג בכסלו, ערב חג החנוכה תשס"ג (28.11.2002), הגיעה משפחת אנטר בהרכב מלא למלון "פרדייז", השוכן בחוף הים שליד העיר מומבסה בקניה. המלון, שהוא בבעלות ישראלית, מאכלס כל ימות השנה אורחים רבים מכל העולם ובאופן תדיר ישראלים רבים. הייתה זו חופשה משפחתית שתוכננה זה זמן רב, ולה חיכו בכיליון עיניים כל בני המשפחה. לדביר, כמו גם לאחיו ולאחותו, הייתה זו הפעם הראשונה מחוץ לגבולות ישראל, והם התרגשו מאוד.

המשפחה הגיעה למלון ביחד עם קבוצה גדולה של ישראלים, בשלושה אוטובוסים. לאחר שהתמקמו בחדריהם ירדה אורה עם שלושת הילדים לשתות דבר מה בלובי, והאב רחמים נותר בחדר לנוח.

מיד לאחר הגיעם ללובי התפוצצה מכונית תופת שמחבלים הסיעו לכניסה למלון. עשרות אנשים, בהם כעשרים ישראלים, נפגעו. 13 אנשים נרצחו, בהם שלושה ישראלים – דביר ואחיו נוי, וכן המדריך אלברט דה-אוילה. אם המשפחה אורה והבת אדוה נפצעו.

דביר היה בן 14 במותו. הותיר הורים ואחות. הובא למנוחות, לצד אחיו, בבית העלמין ירקון בתל אביב.

תחרות מקומית באמנות הלחימה קפוארה, ששני האחים למשפחת אנטר היו אמורים להשתתף בה, נערכה באריאל בתום ימי השבעה, בשילוב טקס לזכרם.

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי