תפריט נגישות

מיכאל אורלינסקי ז''ל

בן חיה ואשר זליג
נולד בכ"ו באדר א' תרצ"ב, 4/3/1932
התגורר בתל אביב
נהרג בפעולת איבה
בט"ז בניסן תשס"ב, 29/3/2002
בנצרים
הובא למנוחת עולמים בפתח תקוה - סגולה
חלקה: יא, שורה: לג
הותיר: אישה, שלושה ילדים ונכדים
מיכאל מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 61

קורות חיים

מיכאל, בן חיה ואשר זליג, נולד בירושלים בכ"ו באדר א' תרצ"ב (04.03.1932). גדל בתל אביב, למד בבית הספר היסודי "ביל"ו" ובתיכון "מונטיפיורי".

מיכאל, בן יחיד להוריו, גדל בבית צנוע אך עשיר במידות ובמצוות, אלו שבין אדם לחברו ואלו שבין אדם לקונו. מגיל צעיר עזר להוריו בפרנסתם והורגל לשלב בין עבודה לצדקה. תמיד קיים את מצוות אביו: "תעבוד בעשר אצבעותיך, ולא תזדקק לעזרת הזולת".

מאז מלאו לו שנתיים נלווה מיכאל לאביו לתפילה במניין, ועד יומו האחרון שמר בדבקות על קביעות התפילה במניין. הוא שימש בקודש כגבאי בבית הכנסת "מרמורק", ברחוב מרמורק בתל אביב. המניין הראשון בשעה 06:15 היה פרי טיפוחיו. אחריותו של מיכאל למניין הייתה למופת לאורך השנים, בימי שגרה כבימי מחלה.

מיכאל נשא לאישה את עפרה-אלקה לבית רובוביץ. המשפחה התגוררה בתל אביב, ומיכאל עבד לפרנסת המשפחה במכולת.

מיכאל היה איש משפחה חם. כאב לשלושה וסב לנכדים דאג תמיד לכל מחסור ולקשר השוטף עם כולם בימי חול, כמו גם בימי חג ושמחה. גם כשחלה, התמיד לנסוע לבקר את ילדיו ונכדיו, ללא כל מורא וחשש.

ביום שישי ט"ז בניסן, חול המועד פסח תשס"ב (29.03.2002), רצח מחבל את ר' מיכאל אשר היה בדרכו לתפילת שחרית ביישוב נצרים בגוש קטיף. כדקה לפניו נרצח באותו מקום ר' טוביה ויזנר. שני הנרצחים היו בביקור אצל ילדיהם ונכדיהם בישוב.

במותם, זכו לקדש שם שמים ולהציל את היישוב נצרים מפיגוע נוסף.

מיכאל היה בן 70 במותו. הניח אישה, בת, שני בנים ונכדים. הוא זכה להעמיד דור ישרים, הממשיכים דרכו בתורה, עבודה וגמילות חסדים.

הובא למנוחות בבית העלמין סגולה, פתח תקווה.

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי