תפריט נגישות

אלי כהן ז''ל

בן זפינה ויוסף
נולד בתשכ"ט, 1969
התגורר במעלות
נהרג בפעולת איבה
בכ"ג באייר תשל"ד, 15/5/1974
במעלות
הובא למנוחת עולמים במעלות
חלקה: הכהנים, שורה: 1
הותיר: אח ואחות
אלי מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 45

קורות חיים

אלי, בן זפינה (פורטונה) ויוסף (ז'וז'ו), נולד בישראל בשנת תשכ"ט (1969). אחיהם של בייה ויצחק, התגורר בעיר מעלות שבגליל העליון, כ- 20 ק"מ ממזרח לנהריה.

ביום רביעי לפנות בוקר, כ"ג באייר תשל"ד (15.05.1974), חצתה חוליה בת שלושה מחבלים את הגבול עם לבנון לעבר העיר מעלות. בשעה שלוש וחצי הגיעו אנשי החוליה לעיר, אחרי שרצחו בדרך תושבת מפסוטה, והחלו לדפוק על דלתות הבתים, בתקווה שמישהו יפתח להם את הדלת.

בהגיעם לבית משפחתו של אלי, משפחת כהן, הצליחו המחבלים לפרוץ את הדלת. זפינה, אם המשפחה, מיהרה להסתיר את בנה התינוק, יצחק, מתחת למיטה. מייד לאחר מכן נורו למוות זפינה ויוסף ובנם בן הארבע, אלי. הבת הגדולה, בייה, נפצעה מהירי פצעים קשים ונזקקה לאשפוז ממושך. רק יצחק, שהוסתר בתחילת האירוע בידי אמו, לא נפגע מן הירי.

לאחר הטבח בבית כהן, המשיכו המחבלים והגיעו לבניין בית הספר "נתיב מאיר", בו ישנו באותה עת תלמידי בית ספר מצפת, שהיו בטיול שנתי. המחבלים חטפו את כל התלמידים במקום ודרשו שחרור מחבלים כלואים תמורת שחרור התלמידים. בשעות אחר הצהריים של אותו יום ערך צה"ל פעולה לשחרר את בני הערובה, במהלכה ירו המחבלים בתלמידים ורצחו 22 מהם.

אלי היה בן ארבע שנים במותו. הותיר אח ואחות. הוא הובא למנוחות לצד הוריו בבית העלמין במעלות.

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי