תפריט נגישות

יהודה חלק ז''ל

בן שפרה ויוסף
נולד בישראל
בכ"ט בתמוז תש"י, 14/7/1950
התגורר באשדות יעקב (אחוד)
נהרג בפעולת איבה
בי"א בשבט תשכ"ח, 10/2/1968
באשדות יעקב אחוד
הובא למנוחת עולמים באשדות יעקב איחוד
שורה: 6
הותיר: הורים ושלוש אחיות
יהודה מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 39

קורות חיים

יהודה, בן שפרה ויוסף, נולד בישראל בכ"ט בתמוז תש"י (14.07.1950) להורים שעלו מסוריה והתישבו בקיבוץ אשדות יעקב (לימים - אשדות יעקב איחוד). הוא גדל בקיבוץ עם הוריו ואחיותיו נוגה, שולמית ורחל. למד בבית הספר היסודי במקום ובתיכון מקצועי בעמק הירדן.

בחורף 1968 עבד יהודה במטע הבננות בקיבוץ, היה כחצי שנה לפני גיוסו לצבא. על אהבתו לעבודה כתב חבר אחרי מותו: "עוד בהיותו בכיתה ח', בגיוס נטיעה לבננות, 'מרד' בראש חבריו לכיתה על כי נותנים להם רק עבודות קלות, והלכו לסחוב את השתילים. ומאז מדי פעם כאשר התחמק או הוחמק משעור כלשהוא בבית הספר היה מוצא מפלט בבננות, בתנאי שהעבודה תהיה ראויה לשמה, ונשיאת אשכולות נכללה בסוגי העבודות הראויות לשמן בעיניו... ".

ביום חמישי 08.02.1968 בשעות הצהריים עלתה עגלה נגררת ע"י טרקטור על מוקש שהטמינו מחבלים במטע הבננות של קיבוץ אשדות יעקב איחוד, כ- 300 מטר מדרום-מזרח למשק. העגלה נהרסה בפיצוץ ו- 3 מיושביה נהרגו במקום. יהודה נפצע קשה בפיצוץ ומת בבית חולים אחרי יומיים, בי"א בשבט תשכ"ח (10.02.1968).

יהודה היה בן 18 במותו, כמה חודשים לפני גיוסו לצה"ל. הוא הותיר הורים ושלוש אחיות, הובא למנוחות בבית העלמין בקיבוצו, אשדות יעקב איחוד.

בקיבוץ הוצאה חוברת, ובה דברי חברים לזכר ארבעת קורבנות המיקוש.

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי