תפריט נגישות

אסף מרדכי אדברג ז''ל

בן ברניקה ועמית
נולד בכ"א באייר תש"ס, 26/5/2000
התגורר בחדרה
חלל פעולת איבה
בכ"ב בתשרי תשפ"ד, 7/10/2023
מקום אירוע: רעים, שדות הקיבוץ - פסטיבל "נובה"
הובא למנוחת עולמים בחדרה - חדש
גוש: ב, חלקה: 46, שורה: 4
הותיר: הורים, אחות ואח
אסף מרדכי מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 81

קורות חיים

אסף מרדכי, בנם של ברניקה ועמית, נולד ביום כ"א באייר תש"ס (26.05.2000) בחדרה. אח למאיה ולאיתי.

אסף גדל והתחנך בשכונת ויצמן בעיר. למד בבית הספר היסודי "ניצנים" בחדרה, לאחר מכן עלה לחטיבת הביניים ולחטיבה העליונה ב"תיכון חדרה".

אימו ברניקה סיפרה כי הים היה אהבת חייו של אסף. בכל רגע פנוי שהיה לו - יצא לגלוש בים.

לאחר שסיים תיכון התגייס לצבא ושירת כטבח בחיל האוויר ביחידה 669, בבסיס תל נוף. שם הכיר את סתיו ברזני, שהפכה במהרה לאהובתו ולבת זוגו.

כשהשתחרר מהצבא החליט אסף לנצל את כשרון הבישול שלו ומצא עבודה כטבח במסעדת החוף "מנאו" הממוקמת בחוף נעורים ליד העיר נתניה. סתיו, שגרה עם משפחתה בגן נר שבצפון, הצטרפה אליו למסעדה ועבדה כמלצרית.

במקביל עברה לגור איתו בבית אימו בחדרה.

אסף אהב מאוד את העבודה בקרבת הים, כך היה יכול לצאת להפסקה, לגלוש קצת ולחזור לעבודה.

ביום שישי, כ"א בתשרי, ערב שמחת תורה תשפ"ד, 6 באוקטובר 2023, אסף נסע עם סתיו ועם חברים טובים לפסטיבל המוזיקה "סופרנובה" – מסיבת טבע שהתקיימה ליד קיבוץ רעים. הם שמחו ונהנו במשך כל הלילה עם כ-3,000 חוגגים.

למחרת, בשעה שש וחצי בבוקר, פתח ארגון הטרור חמאס במתקפת פתע על ישראל בחסות ירי מסיבי של טילים ורקטות מרצועת עזה לאזורים נרחבים בארץ. אלפי מחבלים חדרו מגדר הגבול שנפרצה, מהים ומהאוויר והחלו במתקפה רצחנית על יישובי עוטף עזה – קיבוצים ומושבים ועל הערים הסמוכות שדרות, אופקים ונתיבות; על מבלי מסיבות טבע סמוך לקיבוצים רעים ונירים; על בסיסי צה"ל ועל העוברים בדרכים באזור. המחבלים רצחו כשמונה-מאות אזרחים ואזרחיות בני כל הגילים בבתיהם, במכוניותיהם ובעת שבילו במסיבות אחרי שביצעו בהם פשעים כבדים לרבות אונס והתעללות; חטפו לרצועת עזה מאות ישראלים – חיילים ואזרחים וכן עובדים זרים מהקיבוצים; החריבו, בזזו והעלו באש בתים ורכוש. למעלה משלוש-מאות חיילים, שוטרים וחברי כיתות הכוננות המקומיות נפלו בקרב.

בבוקר זה החלה מלחמה.

כשהחל מטח הטילים המסיבה נפסקה וזמן קצר לאחר מכן החל ירי על המשתתפים. בני המשפחה יצרו קשר עם אסף ושוחחו איתו לסירוגין עד השעה תשע בבוקר, ואז נגמרה לו הסוללה בנייד. באותה שיחה אמר לאימו כי הם נמצאים ליד אנשי הביטחון של המסיבה ומאותה שעה ניתק הקשר עימו. במשך שבועיים נחשב כנעדר ולאחריהם נמסר למשפחה כי אסף אינו בין החיים וכך גם בת זוגו סתיו.

המחבלים רצחו באותו בוקר למעלה מ-380 מבאי המסיבה.

אסף מרדכי אדברג נרצח על ידי מחבלים בפסטיבל "סופר נובה" ברעים בכ"ב בתשרי תשפ"ד (07.10.2023), והוא בן עשרים ושלוש. הוא הובא למנוחות בבית העלמין החדש בחדרה. הותיר אחריו הורים, אחות ואח.

אסף היה בן אהוב ואח אהוב. אימו כתבה: "אסף הוא בני בכורי, אהבת חיי, לעולם חיי לא יחזרו להיות כקודם."

על מצבתו נחרטו המילים: "אהוב שלנו. בלכתך נפער בתוכנו חלל שאיש לא יוכל למלא. אוהבים לנצח".

עוד נכתב על המצבה: "בים על הגלים, שקיעה בשעת הדמדומים, כל יעד כל חלום, לנצח ילד של החיים."

צוות חוף "מנאו נעורים" בשיתוף מועדון הגלישה הנציחו את זכרו באירוע מיוחד של "מעגל גולשים" המוני. בנוסף, אסף וסתיו הונצחו בציור קיר שבו הם נראים אוחזים בגלשן עם הכיתוב: "על גלים גדולים עם שקיעות מדהימות לעולם לא תצאו לנו מהמחשבות".

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי