תפריט נגישות

אליהו שלמה רענן ז''ל

בן בתיה מרים ושלום נתן
נולד בי"ב בתשרי תרצ"ה, 21/9/1934
התגורר בחברון
חלל פעולת איבה
בכ"ט באב תשנ"ח, 20/8/1998
מקום אירוע: חברון
הובא למנוחת עולמים בירושלים - הר הזיתים
אזור: ח"ק פרושים, גוש: הנביאים, חלקה: ה, שורה: 16
הותיר: אישה, שלושה ילדים ונכדים
אליהו שלמה מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 60

קורות חיים

הרב שלמה, בן הרב שלום נתן ובתיה מרים, נולד בי"ב בתשרי תרצ"ה, (21.09.1934), בירושלים, נכד לרב קוק שהיה סנדקו. גדל בירושלים, בבית הרב קוק, שבו שכנה גם ישיבת מרכז הרב. למד בישיבה, ושם הוסמך לרבנות.

הרב שלמה נשא לאישה את חיה, ולזוג נולדו שלושה ילדים: ציפורה, אברהם ומיכאל. הרב שלמה הקדיש את עיקר זמנו ללימודי תורה כל חייו. בצעירותו עסק בהוראה, ולימד מספר שנים בישיבת תורת ירושלים. כעבור זמן מה פרש, ומשנת תשל"ח ועד מותו עסק בחקר ההלכה במכון "הלכה ברורה", שליד ישיבת מרכז הרב בירושלים.

הרב שלמה ומשפחתו גרו בירושלים. לאחר מכן היה בין מקימי התנחלות הדר ביתר (כיום - העיר ביתר), ומאז תשנ"ב גרה המשפחה בשכונת תל רומידה, ביישוב היהודי בחברון.

הרב שלמה רענן נרצח על ידי מחבל שפרץ לביתו בחברון, ביום חמישי בערב, אור לכ"ט באב תשנ"ח, (20.08.1998). המחבל חדר לקרוואן של משפחת רענן בשעה 22:00, דקר למוות את הרב, הצית אש בקרוואן ונמלט.

אשת הרב, שהייתה בחדר הסמוך, לא נפגעה.

הרב שלמה רענן היה בן 63 במותו. הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים ונכדים. הוא הובא למנוחות בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים. נטמן בחלקת משפחת קוק, אל מול פני קודש הקודשים.

בחדר בו אירע הרצח הוקם כולל "אור שלמה" לזכרו. כן יצא לאור לזכרו הספר "נשמה של שבת": אוסף מאמרים תורניים, בהם מאמרים של סבו הרב אברהם יצחק קוק ורבנים נכבדים נוספים. בספר מובאים קווים לדמותו של הרב שלמה רענן, והספדים שנאמרו לזכרו. "דמותו תמשיך להקרין למשפחתו ולכל מכריו לעד", נכתב, "ר' שלמה חי בקדושה ונהרג בקדושה על קידוש השם בחברון. צוואתו הבלתי כתובה - המשך דרכו השלמה".

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי