איזיק רוטנברג ז"ל
בן נתן ומרים
נולד בי"א באדר ב' תרפ"ז 15/3/1927
התגורר בחולון
נהרג בפעולת איבה
בי"ט בניסן תשנ"ד 31/3/1994
מקום אירוע: פתח תקוה
הובא למנוחת עולמים בחולון
אזור: 9, גוש: 1, שורה: 2
הותיר: אישה ובן, אח ואחות
איזיק מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 59
בן 67 במותו
קורות חיים
איזיק, בן נתן ומרים, נולד בי"א באדר ב' תרפ"ז, (15.03.1927), בוולודבה, פולין. אביו היה חייט. היה אחד מבין שבעה אחים, בילדותו למד בחדר.

כאשר פרצה מלחמת העולם השניה, נערכה סלקציה בעירו ומשפחתו של איזיק נשלחה למחנה ההשמדה סוביבור. כל המשפחה נספתה, פרט לו, לאחיו הקטן ואחותו.

מאחר ואיזיק היה בחור צעיר ובריא, הוא נלקח עם אחיו הצעיר לעבודת כפייה במחנה. עם פרוץ המרד בסוביבור, הצליחו איזיק ואחיו להימלט מהמחנה, אך הם איבדו אחד את השני במהומה שפרצה בעת המרד. איזיק הצטרף לפרטיזנים ביערות והמשיך לנדוד איתם, עד שנלכד על-ידי איכר פולני ונכבל באורוות הסוסים בשלשלאות. לאחר מספר חודשים בהם סבל מהתעללות מידי האיכר ובני משפחתו, הצליח להימלט ושוב להצטרף לפרטיזנים.

בסיום המלחמה עבר עם יהודים נוספים למחנה מעבר באיטליה, ומשם הפליגו באונייה "ברכה פולד" לארץ ישראל. האונייה נתפסה ליד חופי הארץ על-ידי הבריטים, וכל הנוסעים הועברו למחנה מעצר בקפריסין.

לאחר מספר חודשים שוחרר איזיק, והגיע לחופי הארץ באפריל 1947. כעבור כשנה הצטרף לשורות צה"ל, ולחם בקרבות מלחמת העצמאות בצפון, ליד קיבוץ מנרה.

איזיק נישא לרבקה לבית דיאמנט, ולשניים נולדו שני ילדים: ציפורה ופנחס. הוא עבד כטייח בנייה, והיה ממקימי העיר חולון. גם משהגיע לגיל גימלאות, החליט להמשיך לעבוד מספר שעות ביום על מנת להעסיק את עצמו.

ביום שלישי 29.03.1994, חול המועד פסח תשנ"ד, היה איזיק במקום עבודתו בפתח תקווה. בעת שעסק בתיקון רצפה והיה רכון על ברכיו, הגיחו שניים מהעובדים הערבים בבניין והלמו בעורפו בגרזנים. הוא נפצע קשה, ושקע בתרדמת. כעבור יומיים, בי"ט בניסן תשנ"ד (31.03.1994), נפטר איזיק מפצעיו בבית החולים בילינסון.

המרצחים נתפסו אצל משתפי פעולה, ערבים ישראלים בלוד, ונידונו למאסר עולם.

איזיק היה בן 67 במותו. הותיר אישה ובן, אח ואחות. בתו ציפורה נפטרה בשנת 1986 מסרטן.

הובא למנוחות בבית העלמין בחולון.
אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.