תפריט נגישות

אירינה אוסדצ'י ז''ל

בת ברוניסלבה ובוריס
נולדה בי"ג בסיון תשמ"ג, 25/5/1983
התגוררה בחולון
חללת פעולת איבה
בי"א בסיון תשס"א, 1/6/2001
מקום אירוע: תל אביב - דולפינריום
הובאה למנוחת עולמים בתל אביב - ירקון
אזור: 15, גוש: 13, שורה: 13
הותירה: הורים
אירינה מונצחת באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 61

קורות חיים

אירינה, בת ברוניסלבה ובוריס, נולדה בלוגנסק שבאוקראינה בי"ג בסיוון תשמ"ג (25.05.1983). למדה בבית הספר היסודי "26" שבעיר הולדתה.

המשפחה עלתה ארצה בחודש אוגוסט 1997, והתיישבה בחולון. אירינה למדה בתיכון על-שם חיים הרצוג בחולון. היא נודעה כ"נשמה טובה" בין חבריה. יופייה הניכר, "בלונדינית עם עיניים כחולות כשל דוגמנית" נאמר עליה, לא קלקל מעולם את אופייה העניו והאדיב.

אירינה הייתה בראש ובראשונה אדם אחראי, נערה ביישנית ושקטה שאהבה מאוד לכתוב שירים ולשמוע מוזיקה בכל הסגנונות. כן אהבה לטפל בבעלי חיים, ובבית הייתה לה כלבה שהיא אילפה.

אירינה אהבה את החיים ואת יפי החיים. עבדה בחנות פרחים בחולון והרבתה לשמוח ולכייף בחברת משפחתה ובחברת חבריה הרבים. היא המתינה בכיליון עיניים לשירותה הצבאי, וקיוותה לשפר את שליטתה בשפה העברית ולהיות יום אחד מתורגמנית או עיתונאית.

בערב שישי י"א בסיוון תשס"א (01.06.2001), שבוע לאחר יום הולדתה ה– 18, עמדה אירינה בתור לדיסקוטק "דולפי", הסמוך לדולפינריום ששכן בחוף הים של תל אביב, יחד עם חברותיה. סמוך לחצות התפוצץ מחבל-מתאבד פלסטינאי שהגיע למקום ונצמד לתור. בפיגוע זה נפצעו רבים ו– 21 בני אדם נרצחו, בעיקר צעירים וצעירות שטרם מלאו להם 18 שנה. בין החללים הייתה גם אירינה.

אירינה הייתה בת 18 במותה. הותירה הורים. היא הובאה למנוחת עולמים בתל אביב, בבית העלמין ירקון.

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי