מיה אלהרר ז"ל
בת מישל ויפה
נולדה בכ"ג בסיון תשל"ו 21/6/1976
התגוררה בעפולה
נהרגה בפעולת איבה
בכ"ה בניסן תשנ"ד 6/4/1994
מקום אירוע: עפולה
הובאה למנוחת עולמים בעפולה
גוש: 1, חלקה: 21, שורה: 16
הותירה: משפחה
מיה מונצחת באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 53
תמונה מיה  אלהרר ז"ל בת 18 במותה
קורות חיים
מיה, בת יפה ומישל, נולדה בכ"ג בסיון תשל"ו, (21.06.1976), בבאר שבע. בגיל צעיר עברה עם משפחתה לצפון הארץ. כן שהתה יחד עם הוריה, אחיה ואחותה במשך שנתיים בצרפת, במסגרת עבודת האב. למדה בבית הספר היסודי פיכמן בנווה שאנן בחיפה, והמשיכה ללמוד בקרית החינוך בעפולה, במגמה הביולוגית.

מיה אהבה עד מאוד ספרות ותולדות עם ישראל. היא, למשל, השתתפה בחידון בנושא 500 שנה לגירוש יהדות ספרד, וזכתה במקום השלישי בדרוג הארצי. תכננה להמשיך ללמוד מקצועות אלו במסגרת עתודה לפני צבא.

בשעות הפנאי שלה אהבה לבלות ולקרוא ספרים, אך מצאה גם זמן להיות מתנדבת פעילה במשמר האזרחי. אחת התכונות הבולטות באישיותה של מיה הייתה אהבתה לסייע ולעזור לזולת. בחייה הקצרים הספיקה לעשות אינספור מעשים טובים למען הזולת. הוריה אומרים שמיה הספיקה ב- 18 שנותיה הקצרות לדחוס רשימה ארוכה כל כך של מעשים טובים, שאדם לא היה מספיק ב- 60 שנות חיים. הם חשו כאילו ידעה שימיה קצובים.

ביום רביעי כ"ה בניסן תשנ"ד (06.04.1994), הגיעה מיה ביחד עם אחותה רבקה לתחנת האוטובוס בעפולה, ברחוב חטיבה תשע. השתיים המתינו בתחנה כעשר דקות ואז, בשעה 12 ועשר דקות בצהריים, עצר אוטובוס בקו עפולה - מגדל העמק בתחנה ואסף נוסעים, בהם תלמידים שסיימו ללמוד. באותו רגע הגיחה מכונית מתחנת הדלק של סונול ונסעה נגד כיוון התנועה. מיה ראתה את המתרחש ובלי לאבד את העשתונות זינקה לעבר ילדה שישבה על המדרכה, הרימה אותה וניסתה להסתתר בתחנת האוטובוס.

המכונית הייתה עמוסה בעשרות ק"ג חומר נפץ, והמחבל שנהג בה פוצץ אותה במרחק מטר מהאוטובוס ומהתחנה. מכונית התופת והמחבל התרסקו, וחלקו הקדמי של האוטובוס עלה באש. עשרות שהיו באוטובוס ובתחנה נפגעו. שמונה בני אדם נרצחו בפיגוע ובהם מיה, אשר הגנה בגופה על הילדה, שנותרה בחיים בזכות מעשה גבורתה.

מיה הייתה בת 18 במותה. היא הובאה למנוחות בבית העלמין בעפולה.

שר המשטרה וראש המשמר האזרחי שלחו למשפחת אלהרר תעודות הוקרה על מעשה גבורתה של מיה. חברי כנסת, שרים ונשיא המדינה, עזר ויצמן, שלחו אף הם מכתבי הוקרה והערכה למשפחתה.

בסיס ההפעלה של המשמר האזרחי נקרא על שמה. מפיק הסרטים הבריטי טום רוברט הפיק סרט תעודי על חייה ומותה של מיה.
אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.