תפריט נגישות

אריה קצנשטיין ז''ל

בן היינץ
נולד בי"ט בכסלו תרצ"ח, 23/11/1937
התגורר בחיפה
נהרג בפעולת איבה
בד' באדר א' תש"ל, 10/2/1970
הובא למנוחת עולמים בחיפה - חוף הכרמל
אזור: א, חלקה: א, שורה: 4
הותיר: הורים, אישה, ילדים ואח
אריה מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 47

קורות חיים

אריה נולד בישראל בי"ט בכסלו תרצ"ח (23.11.1937), בן למשפחה מותיקי תעשייני חיפה. למד בבית הספר "הריאלי" בחיפה.

אחרי שירותו הצבאי, נסע אריה לגרמניה ללימודי הנדסה. בתום לימודיו האקדמיים, הצטרף לעבודה במפעלי הבידוד של משפחתו במפרץ חיפה. אריה היה נשוי לבלהה ואב לשני ילדים.

בשעות הצהריים של יום שלישי ד' באדר א' תש"ל (10.02.1970) התקיפו שלושה מחבלים בירי וברימונים קבוצת נוסעי "אל על" בשדה התעופה שבמינכן, גרמניה, בעת חניית-ביניים בטיסה מישראל ללונדון, בריטניה. בהתקפה, שנמשכה כ- 20 דקות (עד שנתפסו המחבלים על ידי כוחות המשטרה) וכוונה לאוטובוס בו המתינו הנוסעים להסעה מאולם ההמתנה למטוס, נפגעו שמונה מהנוסעים.

אריה היה בנסיעת עסקים יחד עם אביו, וכשמחבל זרק רימון לאוטובוס הוא הטיל את עצמו על האב כדי לגונן עליו. בהתפוצצות היה אריה ההרוג היחידי, ואביו ונוסעים נוספים נפצעו.

אריה היה בן 32 במותו, הותיר הורים, אישה וילדים. ארונו הובא ארצה אחרי שאביו החלים מפציעתו, ואריה הובא למנוחות בבית העלמין בחיפה כשבועיים לאחר הירצחו.

אחרי שנים קיבלה אלמנתו של אריה מכתב מנשיא המדינה, יצחק נבון: "הרשי נא לי להביע לך בזה בשמה של מדינת ישראל ובשמי, רגשי תודה כבוד ויקר לאישך המנוח אריה הי"ד, אשר נפל בהתקפת מחבלים שעה שחיפה בגופו על נוסעי אוטובוס אל על במינכן לפני יותר מעשר שנים..."

אנו עושים כל מאמץ לדייק במידע המופיע, ומתנצלים אם אירעה טעות.
אם ברצונכם להעיר או לתקן פרטים בדף זה, אנא
צרו קשר.
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה
פיתוח מאגרי מידע לוגו חברת דידקטי